Zyrtare: Edon Zhegrova i bashkohet Baselit

Spread the love

Zyrtare: Edon Zhegrova i bashkohet Baselit

Zyrtare: Edon Zhegrova i bashkohet Baselit

Edon Zhegrova edhe zyrtarisht i ka ndarë rrugët me klubin belg Genk dhe i është bashkuar Baselit në Zvicër.

Genku njoftoi përmes një postimi në faqen e vet zyrtare se ka arritur marrëveshje me Baselin për transferimin e sulmuesit kosovar Edon Zhegrova, raporton Gazeta Express.

Anësori i ekipit kombëtar të Kosovës i bashkohet Baselit si lojtar u huazuar për një sezon e gjysmë, me klubin zviceran që e ka opsionin për ta blerë 19-vjeçarin në fund.

“Genk ka arritur marrëveshje me klubin zvicern FC Basel për transferimin e Edon Zhegrovës. Baseli e huazon Zhegrovën për një sezon e gjysmë, em opsion për ta blerë”, thuhet në njoftimin e klubit belg.

Duke i uruar fat, Genku thotë se Zhegorva kalon në kampionatin zvicern për të gjetur më shumë mundësi për të luajtur, të cilat i kanë munguar në Belgjikë.

Në 27 ndeshje zyrtare për belgët, anësori kosovar, i cili mund të luajë në të dy krahët e sulmit, i ka shënuar 5 gola dhe ka dhuruar tri asiste.

Ai iu bashkua Genkut nga St. Truiden Res në vitin 2017 dhe tani do ta bartë fanellën e Baselit.

Gjatë këtij afati kalimtar është raportuar se për shërbimet e talentit kosovar kishin shprehur interesim edhe klube të mëdha si Barcelona, Milan dhe Lazio.  /Gazeta Express/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*