Arrestohen burrë e grua për armëmbajtje pa leje

Spread the love

Arrestohen burrë e grua për armëmbajtje pa leje

 

Një burrë dhe një grua janë arrestuar mbrëmë nga policia në Prishtinë për armëmbajtje pa leje.

Sipas njoftimit të policisë, gjatë kontrollit në shtëpinë e të dyshuarve janë gjetur dhe konfiskuar një kallashnikovë me 147 fishekë, një pistoletë me 58 fishekë, gjashtë granata dore, disa krehër të zbrazët të municionit dhe disa paisje për pastrimin e armëve.

Policia ka njoftuar se pas intervitimit të të dyshuarve, me urdhër të prokurorit, të njëjtit janë liruar në procedurë të rregullt./GAZETAEXPRESS

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*