FIFA jep dritën jeshile: Ylli i madh i bashkohet Kombëtarës së Kosovës

Spread the love

Mesfushori i qendrës Loret Sadiku tashmë e ka të qartë se kë shtet duhet të përfaqësojë.

 

27-vjeçari që i ka provuar të trija fanelat e Shqipërisë, Kosovës dhe Suedisë. Ai refuzoi së fundmi thirrjen e teknikut Christian Panuçi.
Por qeveria e futbollit Botëror ka marrë vendimin përfundimtar për Sadikun.

FIFA i ndez dritën jeshile shqiptarit për të luajtur me Kombëtaren e Kosovës. Tashmë ai është i lirë dhe i qetë për të luajtur me Kosovën.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*