Top golshënuesit e Superligës në stinorin vjeshtor, prijnë dy lojtarë

Spread the love

Top golshënuesit e Superligës në stinorin vjeshtor, prijnë dy lojtarë

 

Stinori vjeshtor në Superligën e Kosovës tashmë ka mbaruar dhe ka qenë më interesant se kurrë.

Prishtina është lidere në renditjen tabelare, me një pikë më shumë se Feronikeli, që renditet në vendin e dytë.

Image may contain: one or more people, people playing sport and outdoor

Por, asnjë lojtarë nga këto dy skuadra nuk janë të parët në renditjen e top-golashënuesve të stinorit vjeshtor në Superligë, transmeton IndeksOnline.

Epitetin e liderit në këtë aspekt e mbanë sulmuesi i Llapit, Festim Alidema.

I ardhur nga Vllaznia e Pozheranit në verë te Llapit, Alidema ka shkëlqyer deri më tani këtë sezon, ku pas 17 ndeshjeve, ka realizuar 8 gola.

Image may contain: one or more people, people playing sport and outdoor

Vendin e parë, Alidema e mbanë së bashku me Alban Shillovën e Flamurtarit, i cili poashtu ka shënuar 8 gola dhe ka pasur paraqitje të mira këtë sezon./IndeksOnline/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*