Detyrojnë fëmijën të lypë, ndalohen prindërit

Spread the love

Detyrojnë fëmijën të lypë, ndalohen prindërit

​Detyrojnë fëmijën të lypë, ndalohen prindërit

Policia raporton se burrë dhe grua të nacionalitetit rom janë ndaluar nga Policia pasi që dyshohet se kanë keqpërdorur fëmijën e tyre duke e detyruar të kërkojë lëmoshë.

Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e së martës në rrugën “Mbreti Petët” në Mitrovicë ku në lidhje me rastin është njoftuar prokurori, ndërsa rasti vazhdon të hetohet.

“Është raportuar se një mashkull dhe një femër K/Rome-bashkëshortë, janë intervistuar nën dyshimi se të njëjtit duke keqpërdorur fëmijën e tyre e kanë detyruar të dalë dhe të kërkojë lëmoshë. Në lidhje me rastin është njoftuar prokurori, ndërsa rasti vazhdon të hetohet”, thuhet në raportin e PK-së./GAZETAEXPRESS

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*