UEFA ia beson një shqiptari takimin e rëndësishëm të Championsit mes PSG-së dhe Liverpoolit

Spread the love
UEFA ia beson një shqiptari takimin e rëndësishëm të Championsit mes PSG-së dhe Liverpoolit

UEFA ia beson një shqiptari takimin e rëndësishëm të Championsit mes PSG-së dhe Liverpoolit

Sonte në mbrëmje luhet një ndeshje e madhe në Champions League pasi PSG pret në shtëpi anglezët e Liverpoolit.

UEFA ka vendosur të dërgojë gjyqtarë polakë, të cilët do të ndajnë drejtësinë në këtë sfidë, por ajo që bie në sy është fakti se delegat do jetë një shqiptar.

Bëhet fjalë për ish-sekretarin e përgjithshëm të FSHF-së, Eduard Dervishaj.

Aktualisht, Dervishaj ka një post drejtues në Federatën Spanjolle të Futbollit dhe UEFA ka vendosur që të jetë pikërisht ai, i deleguari në supersfidën mes PSG-së dhe Liverpoolit.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*